crossfit

Najbardziej utytułowani zawodnicy Crossfit

CrossFit to rodzaj treningu funkcjonalnego, który łączy w sobie elementy treningu interwałowego o wysokiej intensywności, olimpijskiego podnoszenia ciężarów, powerliftingu i plyometrii. Crossfit od ponad dekady jest obecny także w Polsce, gdzie obecnie działa prężnie cała sieć boksów (klubów) Crossfitowych. Wraz z rozwojem dyscypliny, wzrosła również liczba sportowców, którzy stali się rozpoznawalni także poza społecznością Crossfitową.. Oto czwórka najbardziej znanych zawodników tej dziedziny i ich inspirujące historie.

Mat Fraser

Mathew Fraser jest jednym z najbardziej udekorowanych Crossfiterów w historii. Zdobył pięć zwycięstw w CrossFit Games, czym poprawił dotychczasowy rekord Richa Froninga dla największej ilości zwycięstw w klasyfikacji indywidualnej tych zawodów.

Annie Thorisdottir.

Annie Thorisdottir jest islandzką zawodniczką która dwukrotnie wygrała CrossFit Games, a także cztery razy zajęła drugie miejsca. Jest znana ze swoich niesamowitych wyczynów siły i umiejętności, a także ze swojego nieustępliwego nastawienia i poczucia humoru. Annie stała się inspiracją dla wielu i jest uważana za jedną z najlepszych zawodniczek CrossFitu wszech czasów.

Annie w boju

Rich Froning.

Rich Froning to amerykański sportowiec, który czterokrotnie wygrał CrossFit Games w klasyfikacji indywidualnej i aż 6 razy w zespołach. Jest uważany za jednego z najlepszych zawodników CrossFit w historii. Rich jest również odnoszącym sukcesy właścicielem firmy, a jego boks – CrossFit Mayhem – jest jednym z najbardziej znanych i najlepiej prosperujących boksów Crossfitowych na świecie.

Katrin Davidsdottir.

Katrin Davidsdottir jest islandzką zawodniczką, która dwukrotnie wygrała CrossFit Games oraz znalazła się na podium (2 i 3 miejsce) kolejne dwa razy. Do Crossfitu przeszła w wieku 18 lat z gimnastyki, którą uprawiała przez 10 lat. Miała też roczną przygodę z lekko atletyką.

Ta czwórka sportowców to jedni z najbardziej inspirujących i odnoszących sukcesy sportowców CrossFit na świecie w dzisiejszych czasach. Pokazali, że wszystko jest możliwe dzięki determinacji i ciężkiej pracy. Są siłą, z którą należy się liczyć i zdecydowanie warto ich naśladować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *