popularne wod'y crossfitowe

3 popularne WOD’y Crossfitowe

CrossFit w ostatnich latach stał się niezwykle popularny, nie tylko w Polsce ale i na świecie. To bardzo szybko rozwijający się program ćwiczeń, który łączy trening interwałowy o wysokiej intensywności, podnoszenie ciężarów, trening wytrzymałościowy i ruchy funkcjonalne. To jeden z najlepszych sposobów na trening dla osób nastawionych na poprawę wydolności i utrzymanie niskiego poziomu otłuszczenia ciała.

Jeśli szukasz pomysłów na trening, możesz skorzystać z popularnych CrossFit WODs (Workout of the Day).. W tym artykule przyjrzymy się trzem „najpopularniejszym „sztampowym” treningom Crossfitowym, które możesz dodać do swojej rutyny treningowej.

FRAN WOD

Pierwszy WOD nazywa się „Fran”. Ten trening składa się z zestawu 21-15-9 powtórzeń dwóch ćwiczeń: thrusterów wykonywanych ze sztangą i podciągnięć. Jest to świetny trening, aby sprawdzić swoją siłę i wytrzymałość, ponieważ wymaga wykonania wielu powtórzeń z dość dużym ciężarem. Ten trening jest idealny dla tych, którzy mają za sobą już wcześniejszą przygodę treningową z CrossFitem i dysponują dobrą siłą i wytrzymałością. Osoby początkujące, mogą zeskalować (ułatwić) sobie ten trening, zastępując podciągania ćwiczeniami takimi jak Australian Pull Up, a thrustery ze sztangą – odpowiednikiem wykonywanym z hantlami.

HELEN WOD

Drugi WOD nazywa się „Helen”. Ten trening składa się z trzech rund 400-metrowych biegów, 21 swingów z kettlebell i 12 podciągnięć. Jest to świetny trening dla tych, którzy szukają efektywnego treningu całego ciała i może być wykonany w stosunkowo krótkim czasie. Jest nieco łatwiejszy (technicznie) niż w przypadku Fran, ale w dalszym ciągu, wykonanie go w krótkim czasie wymaga dużej siły i wytrzymałości.

GRACE WOD

Trzeci z popularnych WOD’ów nosi nazwę „Grace”. Ten trening składa się z 30 Clean & Jerków wykonywanych na czas. Wymaga dobrego opanowania elementów dwuboju (olimpijskiego podnoszenia ciężarów), by być efektywnym. To bardzo dobry trening rozwijający moc i wytrzymałość beztlenową.

Są to trzy z najbardziej popularnych treningów Crossfitowych, należące do treningów „Benchmarkowych”, czyli takich, które stanowią punkt odniesienia do mierzenia postępów treningowych. Wszystkie są wymagające, efektywne, i mogą być wykonane w stosunkowo krótkim czasie. Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz przygodę z CrossFitem, czy jesteś doświadczonym weteranem, te treningi na pewno rzucą ci wyzwanie i pomogą ci pozostać sprawnym i zdrowym. Nie czekaj więc dłużej i spróbuj!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *